Kritické myšlení, 2. vydání
Kód: GL927249Detailní popis produktu
Kritické myšlení, v nejjednodušší rovině definované jako schopnost nezávisle posoudit určitý problém, je klíčovou dovedností v každodenním životě. Z tohoto pohledu je neuvěřitelné, jak málo pozornosti je mu věnováno v našem veřejném prostoru i v domácím písemnictví. V dnešním světě, kde se informace šíří rychlostí blesku, je kritické myšlení důležitější než kdy jindy. Druhé a rozšířené vydání knihy Jiřího Šedého je cenným průvodcem v umění analyzovat, hodnotit a tvořit si vlastní názory. Autor vysvětluje základy kritického myšlení, upozorňuje na časté chyby v argumentaci a nabízí praktické návody, jak nově nabytou dovednost využít v životní praxi. Publikace má věcný a didaktický charakter, téma probírá komplexně, přesto si nečiní nároky na úplnost. Veškeré uvedené teze jsou provázány s odkazy na literaturu uvedenou v závěru knihy, kde může čtenář nalézt další prameny ke studiu.
… kritické myšlení je těžko docenitelný nástroj, víc než pečlivě sestavený z tisíců let lidské zkušenosti. Je pružný a přizpůsobivý, takže si ho můžete upravit pro svůj jedinečný život. Pochopíte-li jej a naučíte-li se s ním zacházet, půjdete životem rok za rokem s otevřenýma očima. Štěstí nezaručuje, ale porozumíte. Jestliže chcete mít oči otevřené a chápat, co se kolem vás děje, co a kdo s vámi chce udělat, budete autorovi takto dokonalé příručky vděční.
František Koukolík
* Co pro vás znamená schopnost rozlišit fakta od fikcí? Jak často se přistihnete, že jste podlehli falešné informaci?
* V dnešní době, kdy informace létají rychlostí světla, zůstává otázkou: Jak si zajistit, že to, co přijímáme, má skutečnou hodnotu?
* Ovládá nás moc více než kdy jindy? Jak se můžete bránit proti tomu, abychom se stali „ovčany“?
* Věděli jste, že kritické myšlení může snížit pravděpodobnost neštěstí?
* Máme skutečně kontrolu nad tím, co čteme a vidíme?
Autor: Šedý Jiří
Formát: 150 x 215 mm
Vazba: vázaná
Počet stran: 343
Vydáno: 2024
AUTOŘI
Doc. MDDr. MUDr. Jiří Šedý, Ph.D., MBA, vystudoval obor všeobecné lékařství, zubní lékařství, MBA, následně obhájil titul Ph.D. a byl habilitován na Masarykově univerzitě v Brně. Zabývá se převážně mikroskopickou stomatologií, gnatologií a problematikou kritického myšlení. Je autorem nebo spoluautorem více než 200 publikací (IF > 160), jež byly dle Web of Science více než 1000× citovány (H-index 20). Rovněž je autorem nebo spoluautorem 22 monografií, mimo jiné Primární hyperparathyreóza (2006), Chirurgická anatomie hernií (2007), Kompendium stomatologie I (2012), Kompendium stomatologie II (2016, 2022), Klinická anatomie zubů a čelistí (2010), Atlas léčby onemocnění temporomandibulárního kloubu (2014), Zubař - nejlepší přítel člověka (2014, 2018, 2023), Základy evoluční teorie pro stomatology (2019), Somatické vyšetření ve stomatologii (2020), Kritické myšlení (2021, 2024), Anatomie, histologie a embryologie zubů (2022), Základy gnatologie (2023), Dysfunkce čelistního kloubu (2024) a Bruxismus (2024). Je držitelem třiceti ocenění (mj. Česká hlava, Cena Josefa Hlávky, Cena Učené společnosti ČR), spoluřešitelem řady domácích i zahraničních grantů, recenzentem desítek mezinárodních časopisů a členem redakčních rad mezinárodních časopisů.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.