Jak nás mozek klame
Kód: D620612Související produkty
Vývojová psychologie; 4., doplněné vydání. Průběh lidského života jako celek, od mateřského lůna až po smrt.
Jen 10 minut denně pro lepší náladu a méně stresu
Nová kniha Františka Koukolíka Odolnost je určena širšímu okruhu čtenářů a pojednává o chronickém psychosociálním stresu, s nímž se v životě setká každý
Publikace Dětská neurologie je určena jak dětským neurologům, tak pediatrům a neurologům dospělého věku, kteří se o dané téma zajímají, a může být použita i pro atestační přípravu lékařů specializujících se na dětskou neurologii v České i Slovenské republice.
Terapeutův pohled na psychoterapii
Bohatě ilustrovaná kniha je prvním a jediným dílem, v němž C. G. Jung vykládá laickému čtenáři svou nesmírně vlivnou teorii symbolů
Publikace je metodickým návodem ke cvičení dětí předškolního a školního věku.
Výzkumná monografie se zabývá vzděláváním žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v inkluzivní třídě.
Teorie a praxe skupinové psychoterapie je základní učebnicí a příručkou pro všechny terapeuty a poradce pracující se skupinou, bez ohledu na to, jaký terapeutický směr zastávají.
Pracovní průvodce pro vysoce citlivé lidi
Restart vašeho podvědomí
Detailní popis produktu
Proč jsme přesvědčeni, že máme pravdu, když se zrovna tak můžeme mýlit? Proč se bojíme pavouka, i když na nás neútočí? Proč se bojíme mluvit před lidmi? Jak můžeme věřit horoskopům? Do jaké míry platí rčení „podle sebe soudím tebe“? Na jakém principu stojí podvodné a poplašné zprávy, které se tak snadno šíří po internetu a sociálních sítích?
Náš mozek musí čelit velmi různorodým situacím odehrávajícím se v často nepřehledném světě a za nejasných okolností. Díky jeho schopnostem umíme přežít. Protože dokáže všechny informace přijímat a pohotově zpracovávat, poskytuje nám navíc pocit, že to, co nás obklopuje, je jasné a logicky uspořádané, a tedy i poměrně bezpečné. Je ale dobré vědět, že mozek se přitom dopouští mnoha zjednodušení a zobecnění, a tím skutečnost často značně zkresluje. Ať už se musí vypořádat s optickým klamem, nebo s příliš složitou informací, do hry vstupuje i naše biologická a dědičná výbava, stres, intuice či podprahové podněty.
Autor představuje již známé i zcela aktuální poznatky z oblasti kognitivní neurovědy – a ačkoli v oblasti populárně naučných publikací jde o poměrně módní téma, tato kniha vyniká tím, jak přístupně a přehledně je problematika vysvětlena. Množství příkladů z každodenního života i zmiňované výsledky vědeckých výzkumů názorně doloží například i to, jak na náš mozek působí reklama nebo politická kampaň a jak snadno se necháme zmanipulovat.
Autor: Albert Moukheiber
Formát: 135 x 190 mm
Vazba: brožovaná lepená s chlopněmi
Počet stran: 168
Dotisk: 2020
Je prokázáno, že to, jakým způsobem myslíme, ovlivňuje naše chování, naše studijní výsledky, a dokonce i naše zdraví a úspěch.
Autor se v knize pokusil zachytit, čím se zabývá přes půl století. Seskupil tu svá tradiční témata, zformuloval je však stručně a seřadil pro přehlednost podle abecedy.
Poruchy spánku a tajný svět mozku očima neurovědy
Proč je učení těžké a jak si ho můžete usnadnit
Cvičení pro oživení mozku energií čchi
Restart vašeho podvědomí
Pojmem „mateřská deprese“, který autorka sama definovala, dosud nebyl dostatečně popsán a odborně zkoumán a rozumí se jím dlouhodobý depresivní stav, jímž průběžně trpí matky malých dětí s predispozicí k depresi (na rozdíl od poporodní deprese).
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.